Co je hypnoza

LIDÉ SE MĚ ČASTO PTAJÍ...

Mohu se zhypnotizovat i sám/sama?
Můžete se zhypnotizovat pouze a jenom sami. A už jste to mnohokrát udělali. Když si pustíte krásnou hudbu či zajímavý film, tak když budete naslouchat, vstoupíte do intenzivnějšího prožívání. Naopak, budete-li se přitom dívat na Facebook, Instagram, tak pochopitelně nemůžete jít do hloubky prožitku. Jako hypnoterapeut vytvářím podmínky, pomáhám vytvořit ideální počasí pro optimální změnu, ale na rozdíl od románových představ nemůže hypnotizér nikoho přinutit naslouchat.
Co je hypnóza ?
Mnozí lidé mají představu, že hypnóza je cosi jako ekvivalent kouzelnických zaklínadel, a že trans je jako když na někoho mávnete a sešlete na něj kouzlo. Ve skutečnosti jde o něco prakticky všudypřítomného. Jde o stav mysli, který je niterným prožitkem a dále o komunikaci – sugesce. Taková slova však mohou sugestivně působit i zcela bez stavu transu, a to zejména jde-li o slova pronesená autoritou, například známým hercem, sportovcem, uznávaným módním návrhářem…
Ve skutečnosti tedy přijetí a uvěření v nějakou informaci ovlivňuje důvěra v daný zdroj. Když věříte, pak nepochybujete a daná myšlenka ve vás může působit.
Trans, který prožíváte možná mnohokrát týdně, je ponoření se do filmu či do četby. Čím později v dané situaci slyšíme, že na vás někdo mluví, tím více jsme soustředění a v transu.
Kvalita toho, jaké myšlenky si vyberete, je po transovém soustředění další složkou, která se pak promění buď v posilující energii, anebo v temnou bublinu plnou myšlenkových virů. Viry jsou vlastně chybné víry, které stahují mysl do problémů, snižují kvalitu života, narušují psychické a následně fyzické zdraví. Ve skutečnosti tedy všichni prožíváme mix různých transů a úspěšní a spokojení můžeme být, když se vyhneme noření se do myšlenkových propastí a většinovému myšlení.
Jak může hypnóza pomoci v osobním rozvoji?
Úspěch v čemkoli je o schopnosti se soustředit na to správné. A protože hypnotický trans je stavem soustředění, tak je přirozeně nejpodstatnějším nástrojem osobního rozvoje. Pochopení hypnotické komunikace je navíc nástrojem sebeobrany s ohromující mocí.

Je hypnóza vhodná pro kohokoliv?
Hypnóza je vhodná pro každého, kdo chce využívat potenciál dřímající v podvědomí a je ochoten převzít zodpovědnost za svůj život.